Ogłoszenia duszpasterskie w związku z zaleceniami Episkopatu Polski z dnia 24.03 br.

Strona główna Wpisy Ogłoszenia duszpasterskie w związku z zaleceniami Episkopatu Polski z dnia 24.03 br.

Exemple

Ogłoszenia duszpasterskie w związku z zaleceniami Episkopatu Polski z dnia 24.03 br.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W związku z decyzją Rządu 24.03, potwierdzoną przez Episkopat Polski w dniach 25.03 – 11.11.2020 każda liturgia może odbywać się z udziałem najwyżej 5 osób + prowadzący liturgię. Dlatego nasza Parafia wprowadza następujące zasady:

 1. Godziny Mszy Św. w tygodniu nadal o 7:00 i 18:00 a w niedzielę o 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 15:00 i 18:00 z tym zastrzeżeniem, że w każdej Mszy Św. może uczestniczyć tylko 5 osób, stąd pierwszeństwo udziału dajemy osobom, które zamówiły intencję danej Mszy Św.
 2. Zaleca się nadal przyjmowanie Komunii Św. na rękę, ale dopuszczamy także przyjęcie do ust.
 3. Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia nie będzie. Między Mszą poranną a wieczorną otwarty będzie przedsionek kościoła do którego można wejść na modlitwę.
 4. Pogrzeby są odprawiane tylko z jedną stacją: nad grobem przy udziale najwyżej
  5 osób z rodziny + kapłan. Msze Św. pogrzebowe będą odprawione po skończonej pandemii.
 5. Kancelaria parafialna udziela informacji wyłącznie pod numerem telefonu dyżurnego: 880-557-225. Do kancelarii można przyjść tylko w sprawach pogrzebowych po uprzednim telefonicznym ustaleniu spotkania. W razie potrzeby wezwania do osoby umierającej również prosimy o kontakt telefoniczny.
 6. Zachęcamy do pozostania w domach i modlitwy pełnej wiary i nadziei do Bożej Opatrzności za chorych, za lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, kapłanów i wszystkich ludzi.
 7. Parafian, którzy posiadają Facebooka zapraszamy codziennie o 20:30 do udziału
  w modlitwie różańcowej transmitowanej na żywo z naszego kościoła.
 8. Pozdrawiamy Was serdecznie i błogosławimy +