Ogłoszenia duszpasterskie – 3. Niedziela Wielkanocna (26.04)

Home Ogłoszenia parafialne Wpisy Ogłoszenia duszpasterskie – 3. Niedziela Wielkanocna (26.04)

Exemple

Ogłoszenia duszpasterskie – 3. Niedziela Wielkanocna (26.04)

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna pod hasłem: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. Czytajmy Pismo Św. i naszym życiem odpowiadajmy na Boże Słowo. Dziś wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 20:00.
 3. Począwszy od dzisiejszej niedzieli aż do końca maja, w niedziele, będzie odprawiana dodatkowa Msza Św. o godz. 20:00. Jednocześnie przypominamy, że
  w podczas Mszy Św. i nabożeństw w naszym kościele może przebywać do 100 osób.
 4. W najbliższym tygodniu, od poniedziałku do soboty, w godzinach 17:00 – 18:30 będziemy posługiwać sakramentem pokuty i pojednania. Spowiedź będzie w salce nad garażami, w pomieszczeniu koło kancelarii i kaplicy MB Ostrobramskiej.
 5. Od piątku rozpocznie się maryjny miesiąc maj. Zachęcamy do uczestnictwa
  w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.15.
 6. W piątek, 1 maja, obchodzimy wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o ludziach ciężkiej pracy. To także dzień szczególnej modlitwy za bezrobotnych.
 7. Na piątek, 1 maja, Ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej i przebywającym w tym czasie na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. Z racji przypadającej na 3 maja IV Niedzieli Wielkanocnej Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy przeżywać w sobotę, 2 maja. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00. Zachęcamy do dekoracji naszych balkonów flagami w barwach narodowych, Maryjnych i papieskich.
 9. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi
  w piątek od godz. 17:00. Natomiast w sobotę Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00, a po Niej wspólny Różaniec.
 10. Przyszła niedziela będzie I niedzielą miesiąca. Po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Św. o g. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za każdą duchową i materialną pomoc dla naszej wspólnoty w tym trudnym czasie. Polecamy wszystkich naszych parafian w codziennej modlitwie kapłańskiej.
 12. Kalendarz liturgiczny:
  – środa – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki
  Europy;
  – piątek – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika.