Ogłoszenia duszpasterskie – 6. Niedziela Wielkanocna (17.05)

Home Ogłoszenia parafialne Wpisy Ogłoszenia duszpasterskie – 6. Niedziela Wielkanocna (17.05)

Exemple

Ogłoszenia duszpasterskie – 6. Niedziela Wielkanocna (17.05)

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Ewangelia przypomina nam dzisiaj, że miłość Jezusa musi iść w parze z zachowaniem Jego przykazań. Możemy jednak kochać Boga ponieważ cieszymy się miłością i opieką całej Trójcy Świętej.
 2. Pragniemy podzielić się bardzo radosną nowiną. Mocą decyzji Metropolity Wrocławskiego, Ks. Abpa Józefa Kupnego, święcenia kapłańskie, które były planowane w Archikatedrze Wrocławskiej, odbędą się 23 maja, w sobotę, o godz. 10:00 w naszej nowodworskiej świątyni. To wielki zaszczyt i wyróżnienie. Otoczmy Ks. Diakonów naszą gorącą modlitwą, wśród których jest Ks. dk Michał Olko
  i Ks. dk Dawid Czarnowski. Prosimy by ze względu na pandemię
  w uroczystości wewnątrz kościoła uczestniczyli tylko goście zaproszeni w sposób pisemny. Pozostali będą mogli uczestniczyć przed głównym wejściem do kościoła, przed którym będą ustawione dwa telebimy. Prosimy zabrać ze sobą turystyczne krzesełka. Potrzebna też będzie pomoc przy wielu pracach, które trzeba wykonać. Zwracamy się o pomoc panów w poszczególne dni tygodnia o godz. 9:00. Panie prosimy w czwartek na 9:00 do kościoła. Prosimy zabrać ze sobą rękawiczki, ściereczki (środki chemiczne będą na miejscu).
 3. W niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, Prymicje Ks. Michała Olko o godz. 12:00. W związku z tym porządek Mszy Św. będzie następujący: 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 (Prymicyjna), 18:00 i 20:00. Niestety nie może odbyć się procesja z domu Ks. Prymicjanta do kościoła. Błogosławieństwo przez ojca odbędzie się o godz. 11:45
  w mieszkaniu Ks. Proboszcza, po którym wyjdziemy na drogę wokół kościoła przy garażach. Zgromadźmy się na placu przed kościołem, zachowując przepisy sanitarne i odprowadźmy Go do kościoła.
  Na Mszy Św. będzie mogło uczestniczyć około 150 osób. Bądźmy tego dnia na innych Msza Świętych.
 4. Potrzeba nam będzie panów do zabezpieczenia terenu kościelnego na czas uroczystości święceń kapłańskich. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do Ks. Proboszcza.
 5. W poniedziałek, czyli 18 maja, przypada 100-tna rocznica urodzin
  Św. Jana Pawła II. Pragniemy obchodzić uroczyście to wydarzenie.
  Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Zachęcamy do udziału. Na Mszę Św.
  o godz. 18:00 można złożyć w zakrystii zapisane na kartkach intencje przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 6. Od poniedziałku w naszym kościele w trakcie Mszy Św. i nabożeństw będzie mogło przebywać do 150 osób. Natomiast w kaplicy adoracji
  do 6 osób.
 7. We wtorek, z racji 19. dnia miesiąca, zapraszamy na Nowennę ku czci św. Józefa o godz. 18:00. Do skrzynki przy kaplicy św. Józefa można złożyć intencje na Msze Św. zbiorową.
 8. Spotkanie z Rodzicami dzieci I-komunijnych w środę, 20 maja, o godz. 19:00 w kościele.
 9. Od piątku, 22 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, Będziemy ją odmawiać w trakcie nabożeństw majowych.
 10. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje
  i błogosławieństwo dla pracy ludzkiej.