Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa (24.05)

Home Ogłoszenia parafialne Wpisy Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa (24.05)

Exemple

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa (24.05)

 1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus wynosi do chwały niebios naszą śmiertelną naturę, aby w Nim została uwielbiona. Trwajmy w nadziei na połączenie się kiedyś z Chrystusem w Jego Królestwie.
 2. Wczoraj w naszej nowodworskiej świątyni Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski wyświęcił na kapłanów 10 diakonów. Radujemy się darem nowych kapłanów wśród których są: nasz parafianin Ks. Michał Olko i nasz praktykant Ks. Dawid Czarnowski.
 3. Dzisiaj, w uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, przeżywamy
  w naszej wspólnocie parafialnej Prymicje Ks. Michała Olko. Uroczysta Msza Św. prymicyjna rozpocznie się o godz. 12:00. Wcześniej o godz. 11:45 w mieszkaniu Ks. Proboszcza nastąpi błogosławieństwo
  Ks. Michała przez ojca po którym wyjdziemy na drogę wokół kościoła przy garażach. Zgromadźmy się na placu przed kościołem, zachowując przepisy sanitarne i odprowadźmy Go do kościoła.
  Na Mszy Św. będzie mogło uczestniczyć około 150 osób. Msza Św. prymicyjna będzie transmitowana w Internecie przez nowy kanał parafialny na Youtube. Link do tego kanału znajduje się na stronie parafialnej www.opatrznoscnowydwor.pl. W związku z prymicjami porządek Mszy Św. niedzielnych będzie następujący: 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 (Prymicyjna), 18:00 i 20:00.
 4. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny.
 5. Kolejne spotkanie dla Rodziców dzieci I-komunijnych w środę,
  27 maja, o godz. 19:00 w kościele.
 6. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Dziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, które przekazały nam dar życia. Dla żyjących prośmy
  o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi, najlepszej Matki a dla zmarłych o radość nieba.
 7. Kalendarz liturgiczny:
  – wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana;
  – piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;