Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05)

Home Ogłoszenia parafialne Wpisy Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05)

Exemple

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (31.05)

 1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dziś za pobożny i publiczny udział w śpiewie albo recytacji całego hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Od wczoraj zostały zniesione limity osób w kościołach. Należy jednak zachować bezpieczną odległość i mieć zakryte usta i nos.
 3. Decyzją Ks. Abpa Józefa Kupnego od soboty, 6 czerwca, przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. Natomiast pamiętajmy, że opuszczenie niedzielnej Mszy Św. z powodu choroby, opieki nad bliźnim wynikającej z miłości i silne poczucie obawy przed zarażeniem w czasie epidemii nie obciąża naszego sumienia grzechem ciężkim.
 4. Dziś o 17:15 ostatnie nabożeństwo majowe. O jutra zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę i uroczystości nakazane o 17:15.
 5. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, o godz. 13:00 Mszę Św. prymicyjną odprawi Ks. Dawid Czarnowski, który odbywał praktykę diakońską
  w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek na Mszy Św. o godz. 7:00 i po południu od godz. 16:00. W sobotę o godz. 7:00 Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej adoracja i różaniec.
 7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 a w soboty od 9:00 do 10:00.
 8. Za tydzień przypadnie I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Od przyszłej niedzieli, 7 czerwca, aż do ostatniej niedzieli września będzie odprawiana Msza Św. o godz. 21:00. Dziś natomiast ostatnia Msza Św. o godz. 20:00.
 10. Za tydzień Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za pomoc składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać.
 11. Kalendarz liturgiczny:
  – poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła;
  – środa – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi
  i Towarzyszy;
  – czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  – piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;