Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej (07.06)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej (07.06)

Exemple

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej (07.06)

 1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Świętej oraz I niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dzisiaj o godz. 13:00 Mszę Św. prymicyjną odprawi Ks. Dawid Czarnowski, który odbywał praktykę diakońską w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana w polskiej tradycji uroczystością Bożego Ciała. Msze Św. w porządku niedzielnym. Po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Przejdziemy jeden raz wokół kościoła. Ze względu na pandemię prosimy aby dziewczynki nie sypały kwiatków.
  Od piątku zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała z procesją po Mszy wieczornej wokół kościoła.
 4. W Boże Ciało zapraszamy do kaplicy MB Ostrobramskiej na godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Modlitwę poprowadzi schola parafialna.
 5. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedzielę i uroczystości nakazane o 17:15.
 6. Od dziś aż do ostatniej niedzieli września będzie odprawiana Msza Św. niedzielna o godz. 21:00.
 7. W sobotę przypadnie 13. dzień miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 8. Pragniemy poinformować, że w niedzielę, 28 czerwca br., na Mszach Św. o godz. 10:00 i 12:00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Św. Próby dla dzieci w następującym porządku: w najbliższy poniedziałek o 16:30 – cała grupa, w środę o 16:30 – dzieci z godz. 10:00 i w piątek o godz. 16:30 – dzieci z godziny 12:00. W związku
  z I Komunią Św. będzie zmieniony 28 czerwca porządek Mszy Św. niedzielnych. Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00, 18:00 i 21:00. Intencje zamówione na godz. 11:30 i 13:00 będą odprawione o godz. 12:00. Kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii Św. w niedzielę, 27 września, o godz. 10:00 a ostatnia grupa w przyszłym roku z kolejnym rocznikiem.
 9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 18:00 a w soboty od 9:00 do 10:00.
 10.  Każdej niedzieli o godz. 10:00 (a dziś z racji prymicji także o godz. 13:00) będziemy transmitować Mszę Św. z naszej parafii przez kanał na Youtube.pl. Link znajduje się na stronie parafialnej opatrznoscnowydwor.pl. Prosimy także o subskrypcję naszego kanału.
 11. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za pomoc składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać.
 12. Kalendarz liturgiczny:
  – poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej;
  – sobota – wspomnienie św. Antoniego, kapłana i doktora Kościoła;