Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela zwykła (28.06)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela zwykła (28.06)

Exemple

Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela zwykła (28.06)

 1. Przeżywamy 13. Niedzielę zwykłą. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Św.: I tura o godz. 10:00, II tura o godz. 12:00. Porządek Mszy Św. dziś jest następujący: 7:00, 8:30, 10:00 – komunijna, 12:00 – komunijna, 18:00, 21:00. Zapraszamy dzieci także do udziału w „Białym Tygodniu”, ale w krótszej niż zazwyczaj formie, czyli od poniedziałku do środy. W poniedziałek i wtorek dzieci przychodzą na godz. 18:00 a w środę na Nowennę do MBNP o godz. 17:30 i zostają na Mszy Św. o godz. 18:00.
 2. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada Uroczystość Św. Ap. Piotra
  i Pawła. W tym dniu swoje imieniny obchodzą nasi Wikariusze:
  Ks. Piotr i Ks. Paweł. Tego samego dnia będziemy także świętować imieniny Ks. Kamila, który swoje patronalne święto przeżywa 14 lipca, ale ze względu na czas wakacji i urlopów chcemy te uroczystości połączyć. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji naszych trzech Księży Solenizantów na godz. 18:00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek na Mszy Św. o 7:00 i po południu od godz. 16:00. W I sobotę miesiąca o godz. 7:00 Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej wspólna adoracja i różaniec.
 4. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Od przyszłej niedzieli, 5 lipca, do końca wakacji nie będzie Mszy Św. niedzielnej o godz. 13:00.
 6. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz kontynuacji prac w naszej świątyni. Zbieramy teraz fundusze na remont szyb nad obrazem na bocznej ścianie kościoła. Tam, od 1. lipca, będzie ustawione rusztowanie po zewnętrznej stronie kościoła. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. 6. Sierpnia odbędzie się parafialna, autokarowa, pielgrzymka do Legnicy – do parafii św. Jacka, której miał miejsce Cud Eucharystyczny. Zwiedzimy również Katedrę Legnicką i Sanktuarium w Legnickim Polu a także były pocysterski klasztor w Lubiążu. Zapisy u p. Zofii
  z Różańca, po wieczornych Mszach Św., szczególnie w środę.
  Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 8:00 z placu przy kościele.
 8. Kalendarz liturgiczny:
  – poniedziałek – uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła;
  – piątek – święto św. Tomasza, Apostoła.