Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela zwykła (26.07)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela zwykła (26.07)

Exemple

Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela zwykła (26.07)

 1. Przeżywamy 17. Niedzielę zwykłą. Dziś także wspominamy
  św. Joachima i Annę, Rodziców Najświętszej Maryi Panny, Dziadków Pana Jezusa. Z tej okazji polecamy wstawiennictwu Świętych Patronów wszystkich naszych dziadków.
 2. W sobotę z racji I soboty miesiąca o godz. 7:00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy adoracja
  i różaniec.
 3. Za tydzień przypada I Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W dniach 3-10 sierpnia wyruszy 40. Piesza Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. W tym roku, ze względu na pandemię, będzie miała charakter sztafety, tzn. codziennie będą szły inne grupy a liczba pielgrzymów jest mocno ograniczona. Grupa 7, do której dołączony jest Nowy Dwór będzie szła ostatniego dnia, czyli 10.08 i będzie symbolicznie wprowadzać całą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy zatem do duchowego udziału w pielgrzymce. Codziennie od 3 do 10.08 będziemy gromadzić się w naszym kościele na modlitwie o 20:30, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 5. Zbliża się miesiąc sierpień w którym jesteśmy zaproszeni do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji osób uzależnionych. Będzie można wpisać się do księgi czynów wyzwolenia, która będzie wyłożona w kaplicy MB Ostrobramskiej.
 6. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz kontynuacji prac w naszej świątyni. Zbieramy fundusze na remont szyb nad obrazem na bocznej ścianie kościoła. Za wsparcie składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.
 7. Kalendarz liturgiczny:
  – środa – wspomnienie św. Marty;
  – piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
  – sobota – wspomnienie św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła.