Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła (09.08.2020r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła (09.08.2020r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła (09.08.2020r.)

  1. Przeżywamy XIX tydzień zwykły w ciągu roku. Wyjeżdżającym na urlopy i wakacje oraz wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego odpoczynku i pięknej pogody.
  2. W sobotę 15.08. przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w porządku niedzielnym. Kazania na mszach wygłosi Rektor MWSD we Wrocławiu, ks. dr Kacper Radzki. Taca przeznaczona jest na budowę świątyń w naszej Archidiecezji Wrocławskiej. Tego dnia przypada 100 rocznica Cudu nad Wisłą, czyli zwycięskiej bitwy oręża polskiego nad przeważającymi siłami Bolszewików.
  3. Zapraszamy w sobotę 15.08. na godz. 19:00 do kościoła na koncert, którego organizatorem jest Rada Osiedla Nowy Dwór, sponsorem Miasto Wrocław. Na początku będą wspólnie śpiewane pieśni legionowe, potem utwory Edyty Gepert i Czesława Niemena w wykonaniu naszych wrocławskich artystów. Udział jest bezpłatny. Prosimy w czasie koncertu o zachowanie szczególnych przepisów sanitarnych (maseczki i tzw. bezpieczna odległość). Więcej informacji na plakacie w gablocie w przedsionku.
  4. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz kontynuacji prac budowlanych. Za ofiarność serdecznie dziękujemy.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Wawrzyńca – odpust na Żernikach,
  • we wtorek – św. Klary, dziewicy,
  • w piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika – odpust na Gądowie o godz. 18:00, a przewodniczyć będzie Metropolita Lwowski, Abp Mieczysław Mokrzycki.