Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła (13.09.2020 r.)

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust ku czci Bożej Opatrzności. W czasie Mszy Św. dopołudniowych homilię głosi O. Bp Jacek Kiciński CMF, który będzie również przewodniczył sumie odpustowej o godz. 12:00.
 2. Dzisiaj z racji 13-go dnia miesiąca, po Mszy Św. wieczornej o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 4. W najbliższą środę w odbędzie się pogrzeb Pana Mariana Świdra (Taty ks. Sławomira Świdra i przewodniczącego Rady Parafialnej i Komitetu Budowy Kościoła). O godz. 10:00 nastąpi wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego do naszego kościoła i modlitwa różańcowa. O godz. 11:00 rozpocznie się Msza Św. a po Niej pogrzeb na cmentarzu przy kościele św. Wawrzyńca na Żernikach. W imieniu Ks. Sławomira i Rodziny zapraszamy do licznego udziału w liturgii pogrzebowej i prosimy o modlitwę za p. Mariana a także za Jego najbliższych.
 5. Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 18/19 września, czyli z piątku na sobotę. Zapisy na autokar w zakrystii. Wyjazd w piątek o godz. 17:00 spod kościoła. W planie: Apelu Jasnogórski, czuwanie modlitewne i Msza Św. pasterska o północy.
 6. Spotkania dla dzieci z III grupy komunijnej odbędą się w najbliższy poniedziałek o godz. 17:00
  i w środę o godz. 16:30 w kościele. Te dzieci przystąpią do I Komunii Św. w niedzielę, 27 września, o godz. 10:00.
 7. Rocznica I Komunii Św. odbędzie się także w niedzielę, 27 września, ale na Mszy Św. o godz. 13:00.
 8. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy już przygotowywali się do przyjęcia tego sakramentu, w najbliższy czwartek na Mszę Św. o godz. 18:00 i spotkanie w kościele. Uroczysta Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie miała miejsce w sobotę, 3 października, o godz. 18:00.
 9. Próba scholi dziecięcej odbędzie się w piątek o godz. 16:00 w salce.
 10. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, zapisy u ks. Pawła.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Środków Społecznego Przekazu. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Radia Rodzina i TV Rodzina.
 12. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za okazaną pomoc składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 13. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • wtorek– wspomnienie NMP Bolesnej;
 • środa – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
 • piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.