Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła (18.10.2020 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła (18.10.2020 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła (18.10.2020 r.)

 1. Przeżywamy 29. Niedzielę zwykłą i Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie!”. Papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Misyjny pisze: „Słowa: „Oto ja, poślij mnie!” to nieustannie nowa odpowiedź na pytanie Pana: „Kogo mam posłać? To powołanie pochodzi z serca Boga, z Jego miłosierdzia, które rzuca wyzwanie zarówno Kościołowi, jak i ludzkości w obecnym kryzysie światowym”.
 2. W związku z Tygodniem Misyjnym, w przyszłą niedzielę w naszej Parafii, będziemy gościć Ojców Oblatów z Popowic, którzy wygłoszą homilię misyjną a po Mszy Św. będą rozprowadzać kalendarze misyjne na 2021 rok za dobrowolną ofiarą.
 3. W poniedziałek nowenna ku czci św. Józefa z racji 19. dnia miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00. Do skrzynki przy figurze św. Józefa można złożyć intencję do Mszy Św. zbiorowej.
 4. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Zachęcamy do zaopatrywania się w kartki wypominkowe, które prosimy wypełniać starannym pismem z podaniem ulicy i dokładnego numeru bramy. Kartki prosimy składać albo w kopertach na tacę albo w zakrystii.
 5. Ze względu na pandemię, Caritas naszej parafii już od dzisiejszej niedzieli rozprowadza świece na stół wigilijny w cenie: małe 6 zł, duże 15 zł.
 6. Przypominamy i prosimy o przestrzeganie obowiązku dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła i zakrywaniu ust i nosa oraz utrzymania właściwego dystansu między sobą.
 7. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za okazaną pomoc składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 8. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
  • czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;