Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Św. Rodziny (27.12.2020 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Św. Rodziny (27.12.2020 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Św. Rodziny (27.12.2020 r.)

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku kalendarzowego 2020, święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dziękujmy Panu Bogu za przeżyty czas i prośmy przez wstawiennictwo św. Rodziny o dobrą przyszłość dla nas, naszych rodzin, naszej parafii i całej naszej Ojczyzny w roku 2021.
 2. W czwartek przypada wspomnienie św. Sylwestra, papieża oraz ostatni dzień roku. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17:00, połączoną z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym i krótkim sprawozdaniem duszpastersko-gospodarczym. Wcześniejsza godzina Mszy Św. jest podyktowana zakazem przemieszczania się po godz. 19:00 i dlatego chcemy umożliwić wiernym powrót do domu na czas. Zatem nie będzie w tym dniu Mszy Św. o godz. 18:00.
 3. Również w czwartek przypada na naszą parafię archidiecezjalna, wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii taka adoracja jest codziennie, ale w tym dniu szczególnie dołączmy modlitwę za Archidiecezję Wrocławską.
 4. W piątek, pierwszy dzień Nowego Roku, 2021, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze Św. w porządku niedzielnym, z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek w Nowy Rok na każdej Mszy Św. W I sobotę o 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i adoracja Pana Jezusa z modlitwą różańcową.
 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. 2 stycznia (sobota) przypada 29 rocz. śmierci Ks. Prałata Aleksandra Oberca (+2.01.1992), pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego naszego kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Aleksandrze.
 8. Pragniemy poinformować, że w tym roku, w związku z pandemią, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy. Będziemy natomiast zapraszali rodziny naszej parafii na Msze Św. od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 według wyznaczonego planu ulic i numerów bram, który podamy do wiadomości w Nowy Rok. Msze św. kolędowe rozpoczniemy w poniedziałek, 4 stycznia, od mieszkańców z ul. Nowodworskiej.
 9. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – święto Świętych Młodzianków, męczenników;
  • Czwartek – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża;
  • Sobota – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów o doktorów Kościoła.