Ogłoszenia Duszpasterskie – 4. Niedziela Zwykła (31.01.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – 4. Niedziela Zwykła (31.01.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – 4. Niedziela Zwykła (31.01.2021 r.)

 1. Przeżywamy 4. Niedzielę zwykłą. W Kościele powszechnym w tym dniu jest obchodzony 68. Światowy Dzień Trędowatych. Chrystus w Ewangelii uzdrawiał trędowatych, prośmy naszego Pana o łaskę miłosierdzia dla chorych oraz o wytrwałość dla opiekujących się chorymi.
 2. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W czasie każdej Mszy Św. poświęcenie gromnic. Tego dnia obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych do zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na pomoc klasztorom klauzurowym naszej Archidiecezji i na Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Archidiecezji Wrocławskiej.
 3. We wtorek, po Mszy Św. o godz. 9:00 zapraszamy chętnych do pomocy przy uporządkowaniu dekoracji świątecznych i choinek.
 4. W czwartek, 4 lutego, przypada 15. rocznica sakry biskupiej Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Ks. Arcybiskupie.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź Św. w piątek na Mszy Św. o godz. 7:00 rano i po południu od godz. 16:00. W sobotę o godz. 7:00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy Św. adoracja i wspólny różaniec.
 6. Za tydzień przypada I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W niedzielę, 7 lutego, o godz. 13:00 Msza Św. dla dzieci I-Komunijnych z rodzicami. Zaplanowany jest obrzęd poświęcenie i wręczenia świec.
 8. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Za okazaną pomoc składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!
 9. We wtorek, 2 lutego, odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Można je składać w poniedziałek i we wtorek do południa na placu przed starą plebanią. Zbiórkę przeprowadza fundacja, która w ramach tej akcji wspomaga działalność misyjną.
 10. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego;
  • środa – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona osób mających problemy z gardłem. Na Mszy Św. o 7 i 18 błogosławieństwo świec i modlitwa nad chorymi;
  • piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, na Mszy Św. o 7 i 18 poświęcenie chleba ku czci św. Agaty.
  • sobota – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.