Ogłoszenia Duszpasterskie – 6. Niedziela Zwykła (14.02.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – 6. Niedziela Zwykła (14.02.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – 6. Niedziela Zwykła (14.02.2021 r.)

  1. Przeżywamy 6. Niedzielę zwykłą.
  2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, która w Kościele rozpoczyna czas Wielkiego Postu, czyli okresu czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Msze Św. z posypaniem naszych głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 17:00 (na którą zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi) i o 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych).
  3. W każdy piątek Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 5.15 rano (prowadzona przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka), o 9.00 dla dorosłych, o 17.00 dla dzieci i o 19.30 dla młodzieży w kaplicy MB Ostrobramskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Prosimy o zachowanie w Wielkim Poście ducha pokuty, o wyciszenie, rozmodlenie i pamięć, aby nie uczestniczyć w tym okresie w zabawach.
  4. W okresie Wielkiego Postu będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej codziennie o godz. 6.30 rano.
  5. Można ofiarować swoją abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu lud dłużej za ludzi uzależnionych wpisując się do Księgi Czynów Wyzwolenia, która jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
  6. W tygodniu modlitw o trzeźwość narodu tj. od 14.02 do 20.02 będzie odmawiany różaniec codziennie o godz. 6:30 rano.
  7. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15:00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu Koronka do Bożego Miłosierdzia i krótka Droga Krzyżowa. Zaprasza wspólnota Różańca Fatimskiego.
  8. W najbliższy piątek Msza Św. zbiorowa o godz. 18:00 ku czci św. Józefa z racji 19. dnia miesiąca. Do skrzynki przy kaplicy św. Józefa można złożyć intencje do Mszy Św. Pamiętajmy, że przeżywamy jubileuszowy „Rok św. Józefa”. Dlatego tym bardziej prośmy naszego świętego Patrona o opiekę.
  9. W pierwszy piątek Wielkiego Postu – 19 lutego – Kościół w Polsce będzie po raz kolejny przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Podejmujemy tę duszpasterską inicjatywę Konferencji Episkopatu Polski w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który w Liście do Ludu Bożego wezwał, byśmy solidarnie wzięli na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci i sióstr zranionych na ciele i na duszy.
  10. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.