Ogłoszenia Duszpasterskie – 1. Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – 1. Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1. Niedziela Wielkiego Postu (21.02.2021 r.)

 1. Przeżywamy 1. Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. W każdy piątek Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 5.15 rano (prowadzona przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka), o 9.00 dla dorosłych, o 17.00 dla dzieci i o 19.30 dla młodzieży w kaplicy MB Ostrobramskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 3. W okresie Wielkiego Postu są śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej codziennie o godz. 6.30 rano.
 4. Można ofiarować swoją abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu lud dłużej za ludzi uzależnionych wpisując się do Księgi Czynów Wyzwolenia, która jest wyłożona w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
 5. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15:00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu Koronka do Bożego Miłosierdzia i krótka Droga Krzyżowa. Zaprasza wspólnota Różańca Fatimskiego.
 6. W ramach wielkopostnego dzieła CARITAS są rozprowadzane przez członków wspólnot parafialnych czekoladowe baranki w cenie 5 zł. Są również do pobrania, szczególnie dla dzieci, skarbonki w ramach jałmużny wielkopostnej.
 7. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w bardzo trudnej sytuacji, której uległa nasza pani katechetka ze szkoły nr 113, mieszkająca w Borowej k. Oleśnicy. Przed tygodniem dom w którym mieszkała ze swoją rodziną uległ spaleniu. Zniszczony został dorobek całego życia. Bogu dzięki wszyscy ocaleli. Tych, którzy będą chcieli wspomóc pogorzelców prosimy o wsparcie w przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła.
 8. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – święto Katedry św. Piotra.