Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (23.05.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (23.05.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (23.05.2021 r.)

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres wielkanocny. Dziś za pobożny i publiczny udział w śpiewie całego hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. 6 czerwca, w niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 11:30 kolejna grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza próba komunijna w najbliższy piątek, 28 maja o godz. 16:30.
 3. W następną niedzielę, 30 maja, przypadnie Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tej niedzieli na Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Przystąpi do niej pierwsza grupa dzieci, natomiast druga grupa swoją rocznicę będzie przeżywać w niedzielę, 27 czerwca, również na Mszy Św. o godz.11:30. Próba dla dzieci z I grupy odbędzie się w środę, 26 maja o godz. 16:00 a spowiedź święta w sobotę, 29.05 o godz. 9:00.
 4. Również w przyszłą niedzielę, 30 maja, na Mszy Św. o godz. 13:00 Mszę Świętą prymicyjną w naszym kościele odprawią: Ks. Michał Marciniak i Ks. Michał Adamkowski, którzy odbywali praktykę diakońską w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. 19 maja, w środę, odszedł do wieczności Ks. Prałat Stanisław Orzechowski, Duszpasterz Akademicki, Duszpasterz Ludzi Pracy i twórca oraz wieloletni Główny Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę i do Trzebnicy. Pogrzeb Ks. Orzechowskiego odbędzie się w poniedziałek o godz. 14:00 w kościele przy ul. Bujwida, następnie zostanie pochowany na pobliskim cmentarzu. Natomiast dziś zapraszamy parafian do naszego kościoła na godz. 20:30 na modlitewne czuwanie w intencji Ks. Orzechowskiego, zakończone o 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 6. W środę, 26 maja, przypada Dzień Matki. Panu Bogu dziękujemy za nasze kochane mamy, żyjące niech dobry Bóg obdarzy błogosławieństwem a zmarłe mamy niech wprowadzi do nieba.
 7. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, dnia 11 lipca br. Zapisy u p. Leszka. Więcej informacji na plakacie w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 8. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będą zbierane podpisy pod Obywatelską Ustawą „Stop Aborcji”. Aby głos był ważny, potrzebny będzie numer PESEL. Akcję organizuje Fundacja Pro – Prawo do Życia.
 9. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.
  • środa – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana.
  • sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.