Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej (30.05.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej (30.05.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej (30.05.2021 r.)

 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej w czasie której oddajemy chwałę Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu. Niech przykład doskonałej wspólnoty Osób Trójcy Świętej będzie dla nas wzorem do umacniania naszych wspólnot w których żyjemy.
 2. Od wtorku, 1 czerwca, rozpoczniemy Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie będzie ono odprawiane po Mszy Św. wieczornej a w niedziele i uroczystości o godz. 17:15.
 3. W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przygotowanych wokół naszego kościoła. Nie będzie tego dnia Mszy Św. o godz. 11:30. Pozostałe godziny Mszy Św. bez zmian.
 4. Od czwartku 3 czerwca, czyli w uroczystość Bożego Ciała rozpoczynamy 24-godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu wszystkich parafii w Archidiecezji, potrwa ona przez cały okres oktawy Bożego Ciała do czwartku, 10 czerwca. W naszej parafii Adoracja rozpocznie się w Boże Ciało, po Mszy Św. o godz. 18:00, potrwa całą noc i zakończy się następnego dnia w piątek o godz. 18:00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek w Boże Ciało na każdej Mszy Św. oraz w piątek na Mszy Św. o godz. 7:00 rano i po południu od godz. 16:00. W I sobotę miesiąca Msza Św. o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP a po Mszy Św. adoracja i wspólny różaniec.
 6. Od przyszłej niedzieli, 6 czerwca, powracamy do odprawiania Mszy Św. niedzielnych o godz. 21:00. Będą one odprawiane do ostatniej niedzieli września.
 7. W niedzielę, 6 czerwca, na Mszy Świętej o godz. 11:30 kolejna grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Próba dla tych dzieci w najbliższy wtorek, 1 czerwca o godz. 16:30 a pierwsza spowiedź święta w sobotę, 5 czerwca o godz. 10:00. Ze względu na wciąż obowiązujące limity wiernych w kościele bardzo prosimy, aby osoby, których uroczystość Pierwszej Komunii Świętej nie dotyczy uczestniczyli we Mszy Św. o innej godzinie (za wyjątkiem tych, którzy wcześniej zamówili intencje na 11:30), aby w ten sposób dać szansę udziału w uroczystości zaproszonym przez dzieci bliskim.
 8. Za tydzień przypadnie I Niedziela miesiąca. Na każdej Mszy Św. będzie odczytany list Episkopatu Polski dotyczący przypadającej 11 czerwca Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie której nastąpi odnowienie Aktu Poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 9. Zachęcamy do obejrzenia wystawy z okazji 40. Rocznicy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Wystawa znajduje się na placu kościelnym od strony Zespołu Szkół Nr 6. W przyszłą niedzielę przy wystawie będzie można zakupić książki zmarłego 19 maja br. Ks. Stanisława Orzechowskiego, twórcy i Głównego Przewodnika Pieszej Pielgrzymki.
 10. Dziś, przy wyjściu z kościoła są zbierane podpisy przeciwko aborcji. Projekt ustawy zakłada prawną ochronę życia dla każdego dziecka. Zachęcamy do składania podpisów. Akcję organizuje Fundacja Pro-Prawo do Życia.
 11. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 12. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP; Wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
  • Czwartek – uroczystość Bożego Ciała; sobota – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika.