Ogłoszenia Duszpasterskie – X Niedziela Zwykła (06.06.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – X Niedziela Zwykła (06.06.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – X Niedziela Zwykła (06.06.2021 r.)

 1. Przeżywamy 10. Niedzielę zwykłą i Pierwszą Niedzielę miesiąca.
 2. Ze względu na dzisiejszą uroczystość I Komunii Św. o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo przed Mszą Św. o godz. 10:00.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:15 a od poniedziałku do czwartku po Mszy Św. wieczornej. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18:00 Msza Św. a po niej procesja do czterech ołtarzy przygotowanych wokół naszego kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Po procesji poświęcenie wianków.
 4. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszach Św. o 9:00 i 18:00 Litania do Serca Pana Jezusa a dodatkowo po Mszy Św. o godz. 18:00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tego dnia we wszystkich parafiach naszego kraju odnawiany będzie Akt Poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dziś czytamy list Episkopatu Polski, który przygotowuje nas do tego wydarzenia.
 5. W najbliższą sobotę na Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji Akcji Katolickiej naszej parafii z okazji 10. rocznicy jej powstania. Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Łukasz Piłat, Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej.
 6. Od dzisiejszej niedzieli, 6 czerwca, powracamy do odprawiania Mszy Św. niedzielnych o godz. 21:00. Będą one odprawiane do ostatniej niedzieli września.
 7. W niedzielę, 13 czerwca, na Mszy Świętej o godz. 11:30 kolejna grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Próby dla tych dzieci w najbliższy wtorek i piątek o godz. 16:30 a spowiedź święta dla dzieci i ich Rodzin w sobotę, 12 czerwca o godz. 10:00. Ze względu na wciąż obowiązujące limity wiernych w kościele bardzo prosimy, aby osoby, których uroczystość Pierwszej Komunii Świętej nie dotyczy uczestniczyli we Mszy Św. o innej godzinie (za wyjątkiem tych, którzy wcześniej zamówili intencje na 11:30), aby w ten sposób dać szansę udziału w uroczystości zaproszonym przez dzieci bliskim.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej o godz. 18:00 nabożeństwo fatimskie z racji 13. dnia miesiąca. Zapraszamy do udziału w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i do wspólnej modlitwy różańcowej.
 9. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę 11.07 br. Zapisy u p. Leszka Kobrynia. Więcej informacji w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę, 13 czerwca, o godz. 20:00 w salce nad garażami odbędzie się spotkanie dla uczestników autokarowej pielgrzymki do Wilna na przełomie czerwca i lipca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 11. Jeszcze raz zachęcamy do obejrzenia wystawy z okazji 40. Rocznicy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Dzisiaj przy wystawie do godz. 14:00 można zakupić książki zmarłego 19 maja br. Ks. Stanisława Orzechowskiego, twórcy i Głównego Przewodnika Pieszej Pielgrzymki.
 12. Przedstawiciele naszej społeczności nowodworskiej w porozumienie z Urzędem Miasta Wrocławia organizują w ramach akcji „Sprzątania świata” sprzątanie Parku Milenijnego. Zbiórka chętnych do pomocy 7 czerwca o godz. 17:00 przy wejściu od strony toru rolkarskiego.
 13. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 14. Kalendarz liturgiczny:
  • Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej;
  • Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.