Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła (20.06.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła (20.06.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła (20.06.2021 r.)

 1. Przeżywamy 12. Niedzielę zwykłą. Dziś na Mszach Świętych o godz. 10:00 i 12:00 ostatnie dwie grupy dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne do udziału w Białym Tygodniu na Mszach Świętych o godz. 18:00.
 2. W przyszłą niedzielę, 27 czerwca, na Mszy Św. o godz. 11:30 dzieci z drugiej grupy przystąpią do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Ponieważ dzieci jest kilkoro i nie wpłynie to na zwiększenie liczy osób w kościele dlatego każdy może uczestniczyć w tej Mszy Świętej.
 3. Zapraszamy Akcję Katolicką, Liturgiczną Służbę Ołtarza i scholę młodzieżową na Mszę Św. dziękczynną za kolejny rok formacji w najbliższy czwartek o godz. 18:00 a po Mszy Św. na spotkanie na placu przy kościele.
 4. Planowana na przełomie czerwca i lipca br. pielgrzymka do Wilna została przeniesiona na 20 września br. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii do ks. Pawła.
 5. W środę przypada Dzień Ojca, prośmy o Boże błogosławieństwo dla naszych Ojców a dla zmarłych o życie wieczne.
 6. Dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej Archidiecezji przypomina rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
 7. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 8. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej i miasta Wrocławia;