Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła (29.08.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła (29.08.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła (29.08.2021 r.)

 1. Dzisiaj o godz. 10.00 Msza św. na której dziękujemy Bogu za pięcioletnią posługę ks. Piotr w naszej wspólnocie. Zachęcamy do serdecznej modlitwy za ks. Piotra i za ks. Szymona, który od pierwszego września rozpocznie posługę w naszej parafii.
 2. W niedzielę 12. Września przeżywa odpust w naszej parafii. Porządek Mszy św. 7, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Kazanie wygłosi wikariusz generalny ks. dr Adam Łuźniak.
 3. We wtorek, 31 sierpnia, przypada 25. Rocznica konsekracji biskupiej J. E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. Zachęta do szczególnej modlitwy za Arcybiskupa Seniora.
 4. W środę 1 września i powrót dzieci i młodzieży do szkoły. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny o godz. 18.00. Pamiętając o zmarłych biskupach, prezbiterach i wiernych, którzy ponieśli śmierć w czasie II wojny światowej, zachęcamy do włączenia się do modlitwy w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00 w środę.
 5. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca, pamiętajmy, prośmy, aby Bóg wyprawił robotników na swoje żniwo.
 6. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. poranną i o godz. 16.00 po popołudniu. Zachęcamy do pięknej praktyki comiesięcznej spowiedzi. Dzieci i młodzież, rodziców do podjęcia dzieła Pierwszych Piątków Miesiąca.
 7. W sobotę rano w łączności z Mszą św. różaniec w ramach Wynagradzania Niepokalanemu Sercu Grzechów naszych i świata całego.
 8. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła będzie zbierał ofiary na kontynuacja prac budowlano-remontowych w naszej świątyni. Za wszelką życzliwość i ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 9. Również w przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 11.30. Powracają również Msze św. o godz. 13.00.
 10. Kończy się miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Jednak nadal zachęcamy do niej i do wpisu w Księdze Czynów Wyzwolenia, który można dokonać w zakrystii na indywidualne życzenie.
 11. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Częstochowy, 19. września. Więcej informacji w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 12. Kalendarz liturgiczny:
  • Piątek – św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK