Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła (5.09.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła (5.09.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła (5.09.2021 r.)

 1. Przeżywamy 23. Niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca września. Dziś na Mszach Świętych czytany jest list Episkopatu Polski przed beatyfikacją Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Z racji czytanego listu nie będzie dziś wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy Św. o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W ramach przygotowań do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego i Matki Czackiej, zapraszamy od poniedziałku do soboty, codziennie na godz. 20:30 na spotkanie modlitewne w naszym kościele, przygotowane przez Akcję Katolicką. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 3. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Szymona Kocembę, który od 1 września rozpoczął posługę wikariusza. Ks. Szymonowi życzymy Bożego błogosławieństwa i otaczamy go naszą modlitwą.
 4. W środę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 5. Za tydzień, w niedzielę, 12 września w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci Bożej Opatrzności. Przygotujmy nasze rodziny i samych siebie do tego ważnego wydarzenia. Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 (suma odpustowa), 18:00, 21:00. Czyli nie będzie Mszy o 11:30 i 13:00. Na Mszach Świętych dopołudniowych homilię wygłosi wikariusz generalny ks. dr Adam Łuźniak, który będzie również przewodniczył Mszy Świętej Odpustowej o godz. 12:00.
 6. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Pawła w zakrystii.
 7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej ludzi pracy do Częstochowy w niedzielę 19 września. Więcej informacji możemy znaleźć w gablocie.
 8. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się 18 września na szczycie góry Ślęży. W planie znajduje się wspólne wejście na górę Ślężę, Msza Święta, świadectwa, integracja, poczęstunek, a także nieoczywiste spotkania. Na wyjazd można się zapisać w zakrystii. Ks. Szymon serdecznie zaprasza.
 9. W naszej parafii powstają kręgi osób gotowych gościć raz w miesiącu Pielgrzymującą Matkę Bożą, obraz Matki Bożej w formie kapliczki. Jest to inicjatywa Ruchu Szensztackiego. Zapraszamy osoby z kręgu oraz rodziny zainteresowane tą formą pobożności we wtorek, 7 września, po Mszy Św. o godz. 18:00. Zaprasza Siostra M. DAMIANA, Szensztacka Siostra Maryi.
 10. Rada Osiedla Nowy Dwór i nasza Parafia serdecznie zapraszają na koncert pt. „Chopin i Jego Muzy”, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 12 września, o godz. 19:00. Wstęp wolny.
 11. Wrocławskie liturgiczne studium wokalne zaprasza miłośników śpiewu, liturgii i duchowości. Zajęcia odbywają się online i obejmują m.in. emisję głosu, zasady muzyki i dyrygenturę. Rekrutacja trwa do 26.09. Więcej informacji i zapisy na stronie www.wlsw.pl
 12. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!