Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła (12.09.2021 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła (12.09.2021 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła (12.09.2021 r.)

 1. Świętujemy 24. Niedzielę zwykłą. Dziś Kościół w Polsce przeżywa radość związaną z beatyfikacją Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Niech wstawiennictwo nowych polskich błogosławionych będzie dla naszej Ojczyzny i dla nas źródłem wiary, nadziei i miłości, pokoju i jedności.
 2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci Bożej Opatrzności. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi wikariusz generalny ks. dr Adam Łuźniak.
 3. Dziś także w naszym kościele o godz. 19:00 koncert pt. „Chopin i Jego Muzy”, na który serdecznie zapraszają: Rada Osiedla Nowy Dwór i nasza Parafia. Wstęp wolny.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej, z racji 13-go dnia miesiąca, nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Maryi i modlitwą różańcową.
 5. We wtorek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa z racji 19-go dnia miesiąca. Do skrzynki przy kaplicy św. Józefa można składać zapisane na kartkach intencje na tę Mszę Św. Przypominamy, że trwa Rok św. Józefa a nasz kościół jest świątynią jubileuszową.
 7. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Pawła w zakrystii.
 8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej ludzi pracy do Częstochowy w niedzielę 19 września. Zapisy u p. Zosi z Żywego Różańca. Numer kontaktowy w gablocie. Wcześniej z 17/18 września (z piątku/na sobotę) odbędzie się również na Jasnej Górze czuwanie naszej Archidiecezji Wrocławskiej. Z racji, że uczestniczymy dzień później w pielgrzymce ludzi pracy, to udział w czuwaniu archidiecezjalnym będzie możliwy tylko we własnym zakresie.
 9. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się 18 września na szczycie góry Ślęży. W planie znajduje się wspólne wejście na górę Ślężę, Msza Święta, świadectwa, integracja, poczęstunek. Na wyjazd można się zapisać w zakrystii. Ks. Szymon serdecznie zaprasza.
 10. Rada Osiedla Nowy Dwór zaprasza na festyn: „Święto Nowego Dworu”, który odbędzie się w sobotę, 18 września, na boisku przy SP nr 113. Na plakacie w gablocie można przeczytać informację o atrakcjach festynu. Podczas festynu będzie również możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19.
 11. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 12. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu w Afganistanie. Bóg zapłać za wparcie tego dzieła.
 13. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK Kościoła;
  • Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • Środa – wspomnienie NMP Bolesnej;
  • Czwartek – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
  • Sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.