Kolęda 2022

Strona główna Wpisy Kolęda 2022

Exemple

Kolęda 2022

Kolęda w naszej parafii odbędzie się, jak w ubiegłym roku. Przez cały miesiąc styczeń będą celebrowane Msze Święte wieczorne w intencji parafian, zamieszkujących konkretne adresy.

Gdybyście jednak, Szanowni Państwo, chcieli zaprosić księdza, aby pobłogosławił Wasz dom, także istnieje taka możliwość. Poniżej znajduje się link do zapisów on-line. Zapisać się można także w kościele, pobierając stosowny formularz w zakrystii.

Kliknij tutaj, aby przejść do formularza on-line.

DRODZY PARAFIANIE!

Pewnie nie wszyscy wiecie, że do bożonarodzeniowych odwiedzin parafian, kapłani, przez przyjęcie urzędu posługiwania duszpasterskiego, są zobowiązani na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy w nim:

„Proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygować”
(kan. 529 § l KPK).

Mając na uwadze powyższe zobowiązanie, podobnie jak w latach ubiegłych odwiedzamy Wasze domy i mieszkania, aby przynieść Jezusowe błogosławieństwo, które jak ufamy, będzie Wam towarzyszyć przez cały nowy 2022 rok. Cieszymy się każdego roku, gdy w odwiedzinach kolędowych może brać udział cała Wasza Rodzina.

Tematem wizyty duszpasterskiej są przede wszystkim kwestie natury religijnej, ale niekiedy ta krótka i raczej symboliczna wizyta staje się okazją do podjęcia bardzo ważnej i trudnej sprawy, która wymaga poświęcenia zdecydowanie większej ilości czasu. Dlatego jeśli zachodzi taka potrzeba i ktoś wykazuje chęć dłuższej rozmowy, to właśnie „na kolędzie” ma możliwość umówienia się z duszpasterzem w dogodnym dla obu stron terminie.

„Wizyta kolędowa” to również doskonała i chyba jedyna w swoim rodzaju okazja, by postawić księdzu jakieś pytanie, poprosić o opinię na interesujący nas temat, wyrazić swoje wątpliwości i niepokój, zaproponować jakiś pomysł czy praktyczną inicjatywę duszpasterską.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za rozpoczęcie każdego, takiego dialogu. Wiemy, że nie każdy się odważa na zainicjowanie szczerej i rzeczowej rozmowy, ale tam, gdzie się to udaje, doświadczamy, że mamy do czynienia z ludźmi, którym wiara i przynależność do wspólnoty Kościoła nie są obojętne.

Z nadzieją spotkania z serca wszystkim Wam błogosławimy!
ks. Krzysztof Hajdun – proboszcz
ks. Paweł Jędrzejski
ks. Kamil Szybowski
ks. Łukasz Romańczuk
ks. Szymon Kocemba

Uwaga! W przypadku choroby domowników (COVID-19) prosimy o odwołanie wizyty duszpasterskiej.