Ogłoszenia Duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła (27.02.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła (27.02.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła (27.02.2022 r.)

 1. Dzisiaj 8. Niedziela Zwykła.
 2. W środę Środa Popielcowa rozpoczynająca Okres Wielkiego Postu.
  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (dla dzieci z rodzicami) i 18.00.
  W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa rano o 5.15, 9.00 i o godz. 17.15 (dla dzieci) i o 19.30 (dla młodzieży).
  Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
  Zachęcamy do czynów pokutnych w intencji zaniechania wojny na Ukrainie, zwłaszcza w Środę Popielcową.
 3. W okresie Wielkiego Postu będą śpiewane godzinki o Męce Pańskiej codziennie o godz. 6.30.
 4. Można ofiarować swoją abstynencję od alkoholu i nie tylko na okres Wielkiego Postu lub dłużej za ludzi uzależnionych zapisując się do Księgi Czynów Wyzwolenia, która jest wyłożona w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Zapraszamy KWC.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi św. rano i po południu od godz. 16.00. W sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po niej różaniec z rozważaniami przed Najświętszym Sakramencie.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 7. Za tydzień Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych naszej świątyni.
 8. Przyszła niedziela adoracyjna, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. o godz. 11.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 9. Zgodnie z prośbą przewodniczącego KEP ks. abp Gądeckiego po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła zbiórka do puszek dla Caritasu na niesie pomocy uchodźcom z Ukrainy.
 10. W przyszłą niedzielę Członkowie Wspólnot naszej parafii rozpoczną rozprowadzanie czekoladowych baranków paschalnych, skarbonek na jałmużnę wielkopostną (złożone ofiary będą przekazane do Caritasu), a także torby miłosierdzia w których w oznaczonym czasie będzie można przynieść dary dla najuboższych naszych parafian.
 11. W czwartek święto św. Kazimierza, królewicza.