Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu (06.03.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu (06.03.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu (06.03.2022 r.)

 1. Dzisiaj 1. Niedziela Wielkiego Postu.
 2. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe rano o 5.15, 9.00,i wieczorem o 17.15 (dla dzieci) i o 19.30 (dla młodzieży).
 3. Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu są śpiewane godzinki o Męce Pańskiej codziennie o godz. 6.30.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i krótką Drogę Krzyżową o godz. 15.00, prowadzi Wspólnota Różańca Fatimskiego.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na „Katechezy Czwartkowe”. Odbywać się one będą według planu: 18.00 – Najświętsza Eucharystia; 18.40 – konferencja tematyczna; 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Zachęcamy do czynów pokutnych w intencji zaniechania wojny na Ukrainie.
 7. Zgodnie z zapowiedzią z przed tygodnia w przedsionku Kościoła będzie można złożyć ofiarę, która zostanie przekazana na rzecz Caritas Ukraina. Chcielibyśmy się podzielić informacją, że do tej pory zabraliśmy na ten cel ponad 20.000 złotych. Prosimy też o przekazywanie paczek z niezbędnymi rzeczami, o długoterminowej ważności. Natomiast rzeczy do codziennego użytku prosimy by były nowe. Dary będą przekazywane codziennie przed i po Mszy św. wieczornej w kościele oraz w przyszłą niedzielę od 10.00 do 14.00 przy stolikach na zewnątrz przy głównym wejściu do kościoła. W przeprowadzeniu akcji wspomogą nas działania naszych harcerzy.
 8. Istnieje możliwość przyjęcia uchodźców do własnego domu. Taką gotowość należy zgłosić we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Formularz deklaracji pomocy jest na stronie: www.przejsciedialogu.wcrs.wroclaw.pl. Można tam również wysłać emaila na adres: wsparcieukrainy@wcrs.pl. Telefon: 538-579-555. Informacje te znajdują się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej naszej parafii.
 9. Można ofiarować swoją abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu lub dłużej za ludzi uzależnionych zapisując się do Księgi Czynów Wyzwolenia, która jest wyłożona w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Zapraszamy KWC.
 10. Dziś Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych naszej świątyni.
 11. Dzisiaj Członkowie Wspólnot naszej parafii rozpoczną rozprowadzanie czekoladowych baranków paschalnych w cenie 5 złotych, paschalików w cenie 15 złotych, skarbonek na jałmużnę wielkopostną (złożone ofiary będą przekazane do Caritasu), a także torby miłosierdzia w cenie 1 złoty, w których w oznaczonym czasie będzie można przynieść dary dla naszych najuboższych parafian.
 12. Zapraszamy na koncert gitarowy: „Modlitwa o pokój” dzisiaj 06.03 o godz. 19.00. Zagra ks. Jacek Tomaszewski. Po koncercie zbiórka ofiar na Caritas Polska na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 13. Do czwartku 10.03.2022 r. do godz. 10.00 potrwa zbiórka elektrosprzętu, złomu, zużytego sprzętu AGD. Dochód ze sprzedaży Fundacja przekazuje na misje Kościoła katolickiego.
 14. W przyszłą niedzielę 13.03.2022 r. po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.
 15. W naszej parafii 13.03 będzie również zbiórka na hospicja w ramach miejskiej akcji: „Niedziela Hospicyjna”.