Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII. Niedziela Zwykła (31.07.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII. Niedziela Zwykła (31.07.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII. Niedziela Zwykła (31.07.2022 r.)

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Jest to miesiąc trzeźwości, zachęcamy aby ofiarować swoją abstynencję od alkoholu za ludzi uzależnionych zapisując się do Księgi Czynów Wyzwolenia, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
 2. W sierpniu, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy, codziennie o godz. 15.00 przez 1 godzinę pragniemy wynagradzać Bogu za nasze grzechy i całego świata polecając naszą Ojczyznę, pokój na świecie, w Polsce i na Ukrainie.
 3. Za tydzień Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych naszej świątyni.
 4. 1. Sierpnia przypada 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy tego dnia o bohaterach tamtych czasów i módlmy się, abyśmy nigdy nie stanęli w obliczu konieczności bronienia Ojczyzny za cenę naszej krwi.
 5. We wtorek 2. sierpnia wyrusza z katedry piesza pielgrzymka na Jasną Górę, która tradycyjnie potrwa do 10. sierpnia. W tym roku pod hasłem: „Chrystus naszym pokojem”. Każdego dnia trwania pielgrzymki zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom rano o godz. 6.30 lub o godz. 20.30 zapraszamy na rozważanie pielgrzymkowe, które zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Duchowych pielgrzymów zapraszamy po materiały pielgrzymkowe.
 6. W czwartek zachęcamy do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz o wytrwałość dla już powołanych.
 7. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. rano przed i podczas Mszy św. i wieczorem od godz. 16.00.
 8. W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 po której adoracja z rozważaniem i różańcem.
 9. Zachęcamy do uzyskania odpustu Porcjunkuli. Można go uzyskać od południa (godz. 12.00) 1 sierpnia do północy (godz. 24.00) 2 sierpnia w kościołach parafialnych. Warunki uzyskania odpustu:
  • spowiedź i Komunia św.
  • pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga
  • dowolna modlitwa w intencjach papieża
  • wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
 10. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • Czwartek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • Sobota – święto Przemienienia Pańskiego