Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX. Niedziela Zwykła (07.08.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX. Niedziela Zwykła (07.08.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX. Niedziela Zwykła (07.08.2022 r.)

 1. Trwa miesiąc sierpień. Jest to miesiąc trzeźwości, zachęcamy aby ofiarować swoją abstynencję od alkoholu za ludzi uzależnionych zapisując się do Księgi Czynów Wyzwolenia, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
 2. W sierpniu, w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy, codziennie o godz. 15.00 przez 1 godzinę pragniemy wynagradzać Bogu za nasze grzechy i całego świata polecając naszą Ojczyznę, pokój na świecie, w Polsce i na Ukrainie.
 3. Dziś Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych naszej świątyni.
 4. Trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę, która tradycyjnie potrwa do 10. sierpnia. W tym roku pod hasłem: „Chrystus naszym pokojem”. Każdego dnia trwania pielgrzymki zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom rano o godz. 6.30 lub o godz. 20.30 zapraszamy na rozważanie pielgrzymkowe, które zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Duchowych pielgrzymów zapraszamy po materiały pielgrzymkowe.
 5. W następną niedzielę, 14. Sierpnia – jako drugą tego miesiąca – kolekta mszalna przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
 6. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – św. Dominika, prezbitera
  • Wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • Środa – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • Czwartek – św. Klary, dziewicy