Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII. Niedziela Zwykła (4.09.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII. Niedziela Zwykła (4.09.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII. Niedziela Zwykła (4.09.2022 r.)

 1. Przeżywamy 23. Niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca września. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W środę pożegnaliśmy Ks. Kamila Szybowskiego, który przeszedł do parafii pw. św. Jana Ap. i Ew. we Wrocławiu-Zakrzowie. Natomiast bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Łukasza Tokarczyka, który od 1 września rozpoczął w naszej parafii posługę wikariusza. Ks. Łukaszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i otaczamy Go naszą modlitwą.
 3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nazywane świętem Matki Boskiej Siewnej. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 4. Za tydzień, w niedzielę, 11 września, w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci Bożej Opatrzności. Przygotujmy nasze rodziny i samych siebie do tego ważnego wydarzenia. Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 (suma odpustowa), 18:00, 21:00. Czyli nie będzie Mszy o 11:30 i 13:00. Przez całą niedzielę homilię będzie głosił ks. Maciej Michalak, salezjanin pochodzący z naszej parafii. On także będzie przewodniczył Mszy Świętej Odpustowej o godz. 12:00.
 5. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Pawła w zakrystii.
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej ludzi pracy do Częstochowy w niedzielę 18 września. Wyjazd o godz. 6:00 rano, koszt 70 zł. Zapisy u p. Zosi we wtorek, środę, czwartek po wieczornej Mszy Św.
 7. Zapraszamy młodzież na spotkania w każdy piątek o godz. 19:00 oraz na próby scholii odbywające się w soboty o godz. 19:00 w salce.
 8. Otwieramy zapisy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie od 23 lipca do 10 sierpnia. Zapisy u ks. Szymona, który organizuje grupę wyjazdową z naszej parafii.
 9. Zgodnie z ogłoszeniem z poprzedniej niedzieli dziś po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła są zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą: Stop agresji wobec chrześcijan.
 10. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 11. Zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy odbędą się 17 września, w sobotę, o godz. 10:00 w kancelarii parafialnej. Każdy kandydat przychodzi przynajmniej z jednym z rodziców lub opiekunów prawnych.