Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV. Niedziela Zwykła (11.09.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV. Niedziela Zwykła (11.09.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV. Niedziela Zwykła (11.09.2022 r.)

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Bożej Opatrzności. Suma odpustowa o godz. 12:00. Słowo Boże głosi przez całą niedzielę ks. Maciej Michalak, salezjanin, pochodzący z naszej parafii.
 2. We wtorek, z racji 13-go dnia miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Maryi i modlitwą różańcową.
 3. W środę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30.
 4. Środa, 14 września, decyzją Rady Konferencji Episkopatów Europy, będzie Dniem Modlitw za Ukrainę. Jego celem jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. W tych intencjach będzie odprawiona Msza Św. o godz. 18:00.
 5. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Pawła w zakrystii.
 6. Zapraszamy do udziału Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy do Częstochowy w niedzielę 18 września. Wyjazd autokaru o godz. 6:00 rano, koszt 70 zł. Zapisy u p. Zosi po mszach świętych wieczornych do środy włącznie.
 7. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się 24 września na szczycie góry Ślęży. W planie znajduje się wspólne wejście na górę Ślężę, Msza Święta, świadectwa, integracja, koncert rapera, ks. Kuby Bartczaka i poczęstunek. Zapisy u ks. Szymona.
 8. Zapraszamy młodzież na spotkania w każdy piątek o godz. 19:00 oraz na próby scholii odbywające się w soboty o godz. 19:00 w salce.
 9. Nasza Parafia organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie od 23 lipca do 10 sierpnia. Zapisy u ks. Szymona.
 10. Zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy odbędą się 17 września, w sobotę, o godz. 10:00 w kancelarii parafialnej. Każdy kandydat przychodzi przynajmniej z jednym z rodziców lub opiekunów prawnych.
 11. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 12. Rada Osiedla Nowy Dwór zaprasza na koncert pt.: „Osiecka na jazzowo” w niedzielę, 18.09 br. o godz. 17:00 w Centrum Kultury Wrocław Zachód, wstęp wolny, więcej informacji na plakacie w przedsionku Kościoła.
 13. Kalendarz liturgiczny:
  • Wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • Czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej;
  • Piątek – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;