Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla (20.11.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla (20.11.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla (20.11.2022 r.)

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego. Obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu przypada patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 2. Do czwartku włącznie potrwają nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, które są odprawiane o godz. 17:15 według wyznaczonych ulic i numerów bram:
  • niedziela (20 listopada) – ul. Budziszyńska 126 – 135.
  • poniedziałek (21 listopada) – ul. Nowodworska 1 – 16.
  • wtorek (22 listopada) – ul. Nowodworska 27 – 89.
  • środa (23 listopada) – ul. Nowodworska 91 – 107.
  • czwartek (24 listopada) – ul. Krośnieńska, Strzegomska, Jaworska i wypominki bez adresu oraz te, które zostały złożone poza wyznaczonym terminem.
 3. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu. Rozpocznie ona okres przygotowania do Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy Św. będziemy święcić opłatki na stół wigilijny a panie z Kół Różańcowych będą je rozprowadzać. Będzie można zaopatrzyć się również w świece wigilijne, małe – 10 zł, duże – 20 zł.
 4. W sobotę, w wigilię pierwszej niedzieli Adwentu, zapraszamy do kościoła na modlitewne czuwanie z modlitwą o pokój. Plan czuwania: 20:30 – wprowadzenie do modlitwy, 21:00 – Apel Jasnogórski, po apelu wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, 22:00 – Msza Święta.
 5. Zapraszamy w najbliższy czwartek do kościoła na Mszę Św. o godz. 18:00 a po Mszy na katechezę o sakramencie małżeństwa i adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność serdecznie dziękujemy.
 7. Kalendarz liturgiczny: .
  • poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej;
  • czwartek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.