Ogłoszenia Duszpasterskie – I. Niedziela Adwentu (27.11.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – I. Niedziela Adwentu (27.11.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – I. Niedziela Adwentu (27.11.2022 r.)

 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Niech ten święty czas będzie dobrym przygotowaniem do radosnych Świąt Bożego Narodzenia, ale także refleksją na temat powtórnego przyjścia Pana Jezusa.
 2. W Adwencie zapraszamy do udziału w roratach. W naszym kościele Msze Św. roratnie z nauką dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach szczególnie dzieci I Komunijne i rocznicowe. Prosimy też dorosłych w naszych domach o pomoc w przygotowaniu lampionów adwentowych dla dzieci.
 3. Natomiast młodzież i dorosłych w tym roku zapraszamy także na Msze Święte roratnie w czwartki o godz. 18:00 i w sobotę o godz. 7:00. Po Mszach Św. roratnich w czwartki zapraszamy jeszcze na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, którą w najbliższy czwartek zaanimuje muzycznie zespół „Bogu wyśpiewam” z Wołowa.
 4. W nawiązaniu do powyższych ogłoszeń przypominamy, że w dni powszednie Adwentu Msze Św. o godz. 18:00 będą odprawiane tylko w czwartki i soboty.
 5. Dziś na każdej Mszy Św. błogosławimy opłatki na stół wigilijny a panie z Żywego Różańca rozprowadzają je przy wyjściu z kościoła. Można zaopatrzyć się również w świece wigilijnej pomocy „Caritas”, małe – 10 zł, duże – 20 zł.
 6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na działania wspólnoty młodzieżowej.
 7. W Adwencie przygotowując się do kolejnej rocznicy narodzin Jezusa Chrystusa pragniemy wynagrodzić Bogu za wszystkie nasze zniewolenia ofiarując swoją abstynencję od alkoholu wpisując się do Księgi Czynów Wyzwolenia, która znajduje się na bocznym ołtarzu.
 8. W Adwencie o godz. 6:30 rano będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek na Mszy Św. o 7:00 rano i po południu od godz. 16:00. W pierwszą sobotę o godz. 7:00 Msza Św. z roratami dla dorosłych w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy adoracja i wspólny różaniec.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Za tydzień o godz.13:00 Msza Św. dla dzieci pierwszokomunijnych i dla ich Rodziców.
 12. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność serdecznie dziękujemy.
 13. Kalendarz liturgiczny: .
  • środa – św. Andrzeja, Apostoła;
  • sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;