Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2022 r.)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2022 r.)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2022 r.)

 1. Przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Dziś Msze Św. w porządku niedzielnym, z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00.
 2. W poniedziałek, 26 grudnia, II Dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia czytany będzie list Księży Rektorów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Naszymi modlitwami i ofiarami na tacę będziemy wspierać w/w uczelnie, które przygotowują osoby duchowne i świeckie do posługi w naszej Archidiecezji.
 3. Dziękujemy Panu za Bogu obecnego wśród nas kleryka Bartłomieja, który 8 grudnia przyjął sutannę i są to jego pierwsze święta w parafii w stroju duchownym. Kl. Bartek rozprowadza dziś czasopismo seminaryjne „Vox Nostra”, z którego ofiary są przeznaczone na utrzymanie seminarium.
 4. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy Św. o godz. 18.00 poświęcenie wina ku czci św. Jana.
 5. W środę obchodzimy święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 6. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 7. Przypominamy, że w piątek w oktawie Bożego Narodzenia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę, 31 grudnia, przypada wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Jest to również ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, połączoną z adoracją Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. W czasie Mszy Św. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpastersko-gospodarcze z życia naszej parafii.
 9. Za tydzień w niedzielę, pierwszy dzień Nowego Roku 2023, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. w porządku niedzielnym, z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy o godz. 7.00 rano. W tym dniu o godz. 12:30 odbędą się uroczystości odpustowe na Pilczycach w parafii pw. Macierzyństwa NMP. Naszą parafię będzie reprezentował Ks. Proboszcz.
 10. Za tydzień przypadnie także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast zmiana tajemnic żywego różańca odbędzie się w niedzielę 8 stycznia, o godz. 16:00 w czasie spotkania opłatkowego Żywego Różańca.
 11. Od poniedziałku, 2 stycznia, rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolędę. W tym roku powracamy do formy kolędy sprzed pandemii. Kolędę rozpoczniemy od ul. Rogowskiej. Plan całej kolędy będzie umieszczony w drugi dzień świąt w gablocie i na stronie internetowej parafii.