Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (01.01.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (01.01.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (01.01.2023)

 1. Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek Nowego Roku 2023. Dziś przypada także Światowy Dzień Pokoju.
 2. Wczoraj odszedł do wieczności papież-senior Benedykt XVI. Dziękujmy Bogu za Jego pontyfikat i prośmy o życie wieczne dla zmarłego papieża.
 3. W poniedziałek, 2 stycznia, przypada 30 rocznica śmierci Ks. Aleksandra Oberca, pierwszego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym kapłanie.
 4. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Św. w porządku niedzielnym. Taca będzie przeznaczona na cele misyjne. W uroczystość Objawienia Pańskiego pobłogosławimy przygotowane przez ministrantów kredę i kadzidło, które będzie można zabrać ze sobą do domów. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na wyjazd dla ministrantów.
 5. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy dzieci na Mszę Św. o godz. 11:30 po której przejdziemy w uroczystym orszaku wokół naszego kościoła. Dzieci otrzymają od nas specjalne korony na głowę.
 6. Natomiast za tydzień w niedzielę, na Mszy Św. o godz. 11:30 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 113 przedstawią jasełka.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek w uroczystość Trzech Króli podczas każdej Mszy Św. W sobotę o godz. 7:00 Msza Św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy adoracja i wspólny różaniec.
 8. W tym tygodniu z racji kolędy od poniedziałku do czwartku nie będzie spowiedzi w czasie Mszy Św. o godz. 18:00.
 9. Dziękujemy tym parafianom, którzy przed świętami złożyli dary żywnościowe dla najuboższych rodzin naszej parafii. Z darów przygotowano 27 paczek. Dziękujemy także Paniom, które przygotowały paczki i wydawały potrzebującym.
 10. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć o. Dominika Ochlaka, oblata, który wygłosi homilię i będzie rozprowadzał książki z rozważaniami Słowa Bożego.
 11. Za tydzień o godz. 16:00 Msza Św. i spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca.
 12. W przyszłą niedzielę, Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Za ofiary serdecznie dziękujemy.
 13. Ogłoszenie Wspólnoty Mężczyzn Św. Józefa: Jeśli czujesz się prawdziwym mężczyzną i chcesz być osobistym ochroniarzem samego Mistrza Jezusa Chrystusa, to zapraszamy do Męskiej Straży Orszakowej w dniu 6.01.2023r. podczas Orszaku Trzech Króli we Wrocławiu. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 14. Od poniedziałku, 2 stycznia, rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę. Plan całej kolędy jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. W najbliższy tygodniu odwiedzimy parafian z następujących adresów:
  • poniedziałek – ul. Rogowska 2 – 16;
  • wtorek – ul. Rogowska 18 – 34;
  • środa – ul. Rogowska 36 – 50;
  • czwartek – ul. Rogowska 52 – 82, sobota – ul. Rogowska 84 – 108.

   Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od 16:00 a w soboty od 14:00.
 15. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.