Ogłoszenia Duszpasterskie – IV. Niedziela Wielkiego Postu (19.03.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – IV. Niedziela Wielkiego Postu (19.03.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV. Niedziela Wielkiego Postu (19.03.2023)

 1. Przeżywamy 4. Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą Laetare, czyli Niedzielą Radości.
 2. Bardzo serdeczne witamy wśród nas diakona Huberta Chojeckiego, który od wczoraj rozpoczął w naszej parafii praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi a pochodzi z parafii pw. NMP Fatimskiej w Oleśnicy. Polecamy modlitwie osobę Ks. Diakona.
 3. Za tydzień, w 5. Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Jerzy Ditrich, ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. Msze św. z nauką ogólną dla dorosłych o 7:00, 8:30, 10:00 i 13:00, dla dzieci o 11:30 a dla młodzieży o godz. 18:00.
 4. W tym roku, ze względu na przypadającą dzisiaj 4. Niedzielę Wielkiego Postu, liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, jest przeniesiona na poniedziałek 20 marca. Msze św. w jutrzejszą uroczystość o godz. 7:00 i 18:00. Natomiast dziś, w niedzielę, o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Józefa w intencjach, które możemy złożyć do skrzynki przy kaplicy lub zakrystii.
 5. W najbliższą środę o godz. 17:30 nowenna ku czci MBNP i o godz. 18:00 Msza św. w czasie której będzie szczególnie modlić się za Ks. Proboszcza, który tego dnia będzie obchodził 60 urodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Zapraszamy w najbliższy czwartek, 23 marca, najpierw na Eucharystię o godz. 18:00, a następnie na kolejną katechezę poświęconą warunkom dobrej spowiedzi. Po katechezie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7:00 i 9:00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18:00 będzie już z 5. Niedzieli Wielkiego Postu. Na Mszy św. o godz. 9:00 będzie można podjąć duchowe dzieło Adopcji Dziecka Poczętego.
 8. Parafia na Muchoborze Małym zaprasza na Koncert Wielkopostny pt. „Stabat Mater”, który odbędzie się 25 marca godz. 18:45.
 9. Po raz kolejny nasza parafia włącza się w zbiórkę Elektroodpadów. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać od czwartku, 30 marca, od godz. 8:00 do piątku 31 marca do godz. 11:00. Pozyskane z tej akcji środki finansowe są przeznaczone na dzieła misyjne Kościoła.
 10. Z tyłu kościoła można nabyć świece-paschaliki w cenie 20 zł i czekoladowe baranki w cenie 10 zł.
 11. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary będą przyjmować panie z Żywego Różańca.
 12. W ramach jałmużny wielkopostnej będzie można w Wielkim Tygodniu przynosić do kościoła paczki żywnościowe dla ubogich rodzin naszego osiedla.
 13. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Z naszego kościoła będzie można wyruszyć w piątek, 24 marca. Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 18:00. Mamy do wyboru 4 trasy. Dwie do Głębowic, liczące 56 km oraz dwie rejonowe, które zaczynają się i kończą przy naszym kościele (odpowiednio 44 i 41 km). Zapisywać się można przez stronę www.edk.org.pl wybierając odpowiednią trasę lub w zakrystii.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 13-22.06. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
 15. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Od jutra zaczynamy montaż fotowoltaiki. Za ofiary serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać.