Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna (07.05.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna (07.05.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna (07.05.2023)

 1. Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną i pierwszą niedzielę miesiąca maja. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dziś praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy Ks. Diakon Hubert Chojecki. Dziękujemy za czas pobytu i posługi na Nowym Dworze. Życzymy obfitości łask Bożych w bezpośrednim już czasie przygotowania do święceń kapłańskich, które Ks. Diakon przyjmie w Archikatedrze Wrocławskiej w sobotę, 27 maja, o godz. 10:00.
 3. Natomiast w sobotę, 13 maja, o godz. 10:00 w Archikatedrze Wrocławskiej święcenia diakonatu przyjmie kleryk Marek Goliczewski, który odbywał u nas roczną praktykę. Kleryk Marek zaprasza wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości. To zaproszenie w formie papierowej jest umieszczone w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 4. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, jednego z głównych patronów Polski. Msze św. o 7:00 i 18:00.
 6. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze św. komunijne o godz. 10:00 i 12:00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 11:30 i 13:00. Prosimy Parafian, których uroczystość pierwszokomunijna nie dotyczy o udział we Mszy św. niedzielnej o 7:00, 8:30 lub 18:00.
 7. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich Rodzin w sobotę 13 maja: o 9:00 – pierwsza tura, o 10:30 – druga tura.
 8. Zapraszamy na cykl czterech katechez poświęconych nauczaniu św. Jana Pawła II. Pierwsza w najbliższy czwartek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, po mszy na nabożeństwo majowe i katechezę.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z racji 13-go dnia miesiąca. W czasie nabożeństwa pójdziemy w procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej a następnie odmówimy wspólnie różaniec.
 10. Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla chłopców, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Natomiast za tydzień w niedzielę, również po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla dziewcząt.
 11. Wspólnota Żywego Różańca organizuje w bieżącym roku jednodniowe pielgrzymki autokarowe do miejsc świętych w naszej: 10.06. – Częstochowa – Dolina Miłosierdzia; 12.08. – Krzeszów; 9.09. – Łagiewniki Krakowskie i Góra św. Anny; 17.09 – Częstochowa (Pielgrzymka Ludzi Pracy). Zapisy prowadzi p. Zofia Socha, opiekunka Żywego Różańca, w każdą środę i czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00. Więcej informacji o pielgrzymkach i kontakt telefoniczny do p. Zofii znajduje się w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 12. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.