Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna (14.05.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna (14.05.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna (14.05.2023)

 1. Świętujemy 6. Niedzielę Wielkanocną. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze św. komunijne o godz. 10:00 i 12:00. Nie ma dziś Mszy św. o godz. 11:30 i 13:00.
 2. W ramach Białego Tygodnia zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzinami od poniedziałku do piątku na Msze św. o godz. 18:00.
 3. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Również tego dnia swoje imieniny obchodzi Ks. Szymon. Chcemy w tym dniu modlić się za Ks. Szymona ale także za wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii z racji ich kolejnych rocznic święceń kapłańskich. Msza św. w tych intencjach o godz. 18:00.
 4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej racji zapraszamy w czwartek najpierw na Mszę św. o godz. 18:00, następnie na nabożeństwo majowe i na kolejną katechezę poświęconą nauczaniu papieża.
 5. W piątek, 19 maja, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać w czasie nabożeństwa majowego.
 6. W piątek o godz. 18:00 Msza św. ku czci św. Józefa z racji 19. dnia miesiąca. W zakrystii można składać intencje do Mszy św. zbiorowej.
 7. W piątek o godz. 19:15 będzie sprawowana Msza św. w intencji ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy tych, którzy chcą się pomodlić o pozytywne wyniki egzaminu oraz za swoje koleżanki i swoich kolegów.
 8. W następną niedzielę, 21 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. W niedzielę, 21 maja, odbędzie się VIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Kupnego o godz. 12:00.
 10. Wspólnota Mężczyzn Św. Józefa zaprasza małżeństwa na rekolekcje, które odbędą się w dniu 27 maja 2023 roku w Trzebnicy u Sióstr Boromeuszek w godzinach 9.00-17.00. Konferencje poprowadzi Pan dr hab. Mieczysław Guzewicz, ekspert od spraw małżeńskich, rodzinnych, formacji mężczyzn, tematów religijno-teologicznych, członek Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski. Pamiętajmy: jak silne Bogiem jest małżeństwo, tak silne mamy społeczeństwo. Zapisy i więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.
 12. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 16 maja, o godz. 16:00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.