Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 2. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 i po nabożeństwie majowym zapraszamy na kolejną katechezę poświęconą nauczaniu św. Jana Pawła II.
 3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Panu Bogu przez przyczynę Maryi, Matki Jezusa, polecajmy nasze Mamy, modląc się o błogosławieństwo Boże dla żyjących a dla zmarłych o życie wieczne w niebie.
 4. W sobotę, 27 maja, w Archikatedrze Wrocławskiej, Ks. Abp Józef Kupny wyświęci na kapłanów 9 diakonów, wśród nich Huberta Chojeckiego, który odbywał praktykę w naszej parafii. Przyszłych kapłanów polecamy modlitwie parafian.
 5. Za tydzień w niedzielę przypadnie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy w Kościele okres wielkanocny.
 6. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest odprawiana w czasie nabożeństwa majowego.
 7. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Próba dla dzieci rocznicowych w czwartek o godz. 16:30 a spowiedź w piątek od godz. 17:00.
 8. Zapraszamy do udziału w jednodniowych pielgrzymkach autokarowych organizowanych przez Żywy Różaniec. Plan pielgrzymek i kontakt do p. Zofii Sochy, która przyjmuje zapisy, znajduje się w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.
 9. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.
 10. Centrum Kultury Wrocław-Zachód przy ul. Chociebuskiej 4 zaprasza na „Dziedziniec Rodzinny”, który odbędzie się w dniach 26-28 maja br. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 11. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;
  • środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;
  • piątek – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana;