Rekolekcja dla małżeństw (27 maja)

Strona główna Wpisy Rekolekcja dla małżeństw (27 maja)

Exemple

Rekolekcja dla małżeństw (27 maja)

Szczęść Boże Bracie

Zapraszamy Cię wraz małżonką na sobotnie rekolekcje do Trzebnicy, w gościnne progi klasztoru sióstr Boromeuszek. Zaczynamy w sobotę 27 maja 2023 o godz. 9.00. Wydaje się, że nie trzeba się śpieszyć, ale sugerujemy, abyś już teraz zaprosił żonę. Być może będzie potrzebowała trochę czasu do namysłu…. A „czas leci jak tkackie czółenko i przemija bez nadziei” (Hi 7,6).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja obecności. Link do zapisów https://mezczyzniwewroclawiu.pl/malzenstwo-milosc-i-cierpienie-27-05-2023.

Rekolekcje poprowadzi:
Mieczysław Guzewicz – ojciec trojga dzieci, doktor teologii biblijnej, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, rekolekcjonista.

Temat: „Małżeństwo – miłość i cierpienie”.

Może temat wydaje Ci się nieco kontrowersyjny, bo małżeństwo to przecież stan permanentnej euforii, ciągłej szczęśliwości, całkowitego zrozumienia małżonków i braku jakichkolwiek nieporozumień między nimi, sam miód i miłość bez bólu oraz cierpienia. Niestety rzeczywistość jest bardziej prozaiczna. Małżeństwo podlega wszystkim emocjom, które noszą w sobie małżonkowie. Każdy z nich posiada bogate pokłady miłości i gniewu, radości i smutku, cierpienia i euforii, bólu i czułości, zaangażowania i inercji. I tylko od nich zależy, które emocje będą w małżeństwie autentyczne, żywe i dominujące w tej relacji. 

Miejsce:

Klasztor Kongregacji Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza
Trzebnica 55-100,
ul. Ks. Bochenka 30

Program:
09:00 – otwarcie recepcji
10:00 – rozpoczęcie rekolekcji
10:05 – modlitwa uwielbienia
10:25 – jutrznia
10:45 – konferencja 1
11:45 – rozmowa małżonków ze sobą przy kawie/herbacie
12:30 – konferencja 2
13:30 – rozmowa małżonków ze sobą przy kawie/herbacie
14:15 – obiad
15:00 – 5 pytań do prelegenta
15:30 – przejście do kaplicy
15:40 – nieszpory i msza wraz z błogosławieństwem relikwiami św. Jadwigi
17:00 – zakończenie

Rekolekcje mają charakter otwarty. Będzie możliwość złożenia ofiary w wys. 200 zł od pary na cele organizacyjne. Finanse rozliczymy gotówką na miejscu w recepcji.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na http://mezczyzniwewroclawiu.pl/