Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023)

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w Kościele kończy okres wielkanocny.
 2. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będę one odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 a w niedziele i uroczystości o godz. 17:30.
 3. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 i po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na ostatnią katechezę poświęconą nauczaniu św. Jana Pawła II, tym razem na temat encykliki o Bożym Miłosierdziu.
 4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek na Mszy św. o 7:00 rano i po południu od godz. 16:00. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy św. o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Od pierwszej niedzieli czerwca, czyli za tydzień aż do ostatniej niedzieli września będą odprawiane w niedziele i uroczystości Msze św. o godz. 21:00.
 7. Informujemy, że planowana na 10.06. br. pielgrzymka do Częstochowy została odwołana z powodu małej ilości chętnych. Natomiast zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę, 9 lipca. Wyjazd o 6:00 z placu przed kościołem. Zapisy u Pana Leszka Kobrynia. Telefon kontaktowy znajduje się na plakacie w gablocie z tyłu kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac remontowo-budowlanych w naszym kościele. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.
 9. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
  • środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • sobota – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.