Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela zwykła (03.09.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela zwykła (03.09.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela zwykła (03.09.2023)

 1. Przeżywamy 22. Niedzielę zwykłą i pierwszą niedzielę miesiąca września. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy Św. o godz. 11:30 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Pawła Nizioła, który od 1 września rozpoczął w naszej parafii posługę wikariusza oraz ks. diakona Przemysława Fica, który będzie miał swoją praktykę duszpasterską w naszej Parafii. Ks. Pawłowi i Księdzu Diakonowi życzymy Bożego błogosławieństwa i otaczamy Ich naszą modlitwą.
 3. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nazywane świętem Matki Boskiej Siewnej. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 4. Za tydzień, w niedzielę, 10 września, w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci Bożej Opatrzności. Przygotujmy nasze rodziny i samych siebie do tego ważnego wydarzenia. Msze Św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 (suma odpustowa), 18:00, 21:00. Czyli nie będzie Mszy o 11:30 i 13:00. Przez całą niedzielę homilię będzie głosił ks. Piotr Filas, salwatorianin, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. On także będzie przewodniczył Mszy Świętej Odpustowej o godz. 12:00.
 5. Przypominamy, że w dzień odpustu przed kościołem stać będzie autobus PCK w godz. od 9:00 do 13:00, w którym będzie można oddać krew. Zachęcamy do twego szlachetnego czynu ludzi w przedziale wieku od 18 roku do 60.
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej ludzi pracy do Częstochowy w niedzielę 17 września. Wyjazd o godz. 6:00 rano, koszt 75 zł. Zapisy u p. Zofii Socha w środę i w czwartek po wieczornej Mszy. Prosimy także o kontakt z p. Zosią osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik.
 7. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!
 8. W piątek o godz. 19.00 w salce odbędzie się spotkanie młodzieży KSMu.
 9. Zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy odbędą się 21 września, w czwartek, o godz. 19:00 w kancelarii parafialnej.
 10. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się 23 września na szczycie góry Ślęży. W planie znajduje się wspólne wejście na górę Ślężę, Msza Święta, świadectwa, integracja, poczęstunek, a także nieoczywiste spotkania. Na wyjazd można się zapisać w zakrystii. Ks. Szymon serdecznie zaprasza.
 11. W sobotę 9 września od godz. 9.30 w Parku Tysiąclecia przy ul. Sukielickiej odbędzie się II Turniej piłki nożnej chłopców w wieku 10-14 lat o Puchar Rady Osiedla Nowy Dwór. Bliższe informacje na plakacie w przedsionku kościoła.