Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela zwykła ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ (10.09.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela zwykła ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ (10.09.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela zwykła ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ (10.09.2023)

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Bożej Opatrzności. Suma odpustowa o godz. 12:00. Słowo Boże głosi przez całą niedzielę ks. Piotr Filas, salwatorianin, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy.
 2. Dzisiaj także przed kościołem w godz. od 9:00 do 13:00 można oddać krew. Zachęcamy do tego szlachetnego czynu ludzi w przedziale wieku od 18 roku do 60.
 3. W środę, z racji 13-go dnia miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Maryi i modlitwą różańcową.
 4. W czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 5. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Pawła w zakrystii.
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej ludzi pracy do Częstochowy w niedzielę 17 września. Wyjazd o godz. 6:00 rano, koszt 75 zł. Zapisy u p. Zofii Socha w środę i w czwartek po wieczornej Mszy.
 7. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się 23 września na szczycie góry Ślęży. Na wyjazd można się zapisać u ks. Szymona.
 8. Informujemy, że I Komunia św. w naszej Parafii odbędzie się 12 maja 2024. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne w niedzielę 24 września o godz. 13.00.
 9. Zapisy młodzieży z klas 8 szkoły podstawowej na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania 21 września, w czwartek, o godz. 19:00 w kancelarii parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 11. Rada Osiedla zaprasza na święto Nowego Dworu. Festyn odbędzie się 17 września, w niedzielę, w godzinach od 13 do 18. Przygotowano liczne atrakcje dla mieszkańców Osiedla. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.
 12. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu apeluje o ostrożność w związku z nasilającą się ostatnio działalnościom oszustów w naszym mieście. Apel jest wywieszony w gablocie w przedsionku kościoła.
 13. Kalendarz liturgiczny:
  • środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK Kościoła;
  • czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • piątek– wspomnienie NMP Bolesnej;
  • sobota – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;