Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła (17.09.2023)

Strona główna Wpisy Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła (17.09.2023)

Exemple

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła (17.09.2023)

 1. Przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. W Kościele obchodzimy dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziękujemy tym osobom, które za pomocą mediów głoszą Ewangelię i prosimy dla nich o Boże błogosławieństwo i mądrość, aby zawsze wykonywali swoje zadania rzetelnie, w oparciu o miłość i prawdę.
 2. We wtorek zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00 ku czci św. Józefa z racji 19-go dnia miesiąca. W zakrystii można składać intencje na tę Mszę Św.
 3. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Pawła w zakrystii.
 4. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na diecezjalne spotkanie młodych, które odbędzie się najbliższą sobotę 23 września na szczycie góry Ślęży. Na wyjazd można się zapisać u ks. Szymona.
 5. Zapisy młodzieży z klas 8 szkoły podstawowej na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek 21 września, o godz. 19:00 w kancelarii parafialnej.
 6. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się Msza św. i próba dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 7. Za tydzień w niedzielę 24 września, zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców i opiekunów na Mszę św. i spotkanie organizacyjne o godz. 13.00.
 8. W przyszły poniedziałek, 25 września o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się pierwsze spotkanie parafialnych zespołów presynodalnych w ramach przygotowań do Synodu naszej Archidiecezji. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w to dzieło.
 9. Katolickie, męskie wspólnoty zapraszają na spotkanie mężczyzn z całej Polski na Jasną Górę w dniu 23.09.2023r. Głównym hasłem spotkania jest „Mężczyzna w kościele”. W programie między innymi modlitwa, męskie uwielbienie, męski różaniec, mocne świadectwa, strefa męskich relacji, Eucharystia i Apel Jasnogórski. Zapisy na wyjazd autokarem oraz więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła. Zapraszamy każdego mężczyznę, który chce wstać z kanapy.
 10. W ramach przygotowań do spotkania mężczyzn na Jasnej Górze w dniu 19.09 o godz. 20.00 w naszej parafii (w kaplicy MB Ostrobramskiej) odbędą się warsztaty/prezentacja Siostry dr hab. Joanny Nowińskiej na temat biblijnych podstaw o Kościele w męskim kontekście. Siostra Joanna jest znana biblistką w Polsce występującą w radiu i telewizji. Warsztaty poprzedzi modlitwa przygotowawcza o godz.19.30 poprowadzona przez Mężczyzn Świętego Józefa z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności mężczyzn. Więcej na plakacie w przedsionku kościoła.
 11. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdecznie podziękowanie: Bóg zapłać!
 12. Kalendarz liturgiczny:
  • Środa – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  • Czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • Sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.