Codzienna modlitwa członka Akcji Katolickiej

Bądź uwielbiony Boże za łaskę chrztu świętego, dzięki której stałem się członkiem Twojego Mistycznego Ciała – Kościoła świętego.

Dziękuję Ci, Panie, za powołanie i umocnienie mnie do apostolstwa.

Dziękuję Ci, Boże, za obdarzenie mnie charyzmatem głoszenia Dobre Nowiny współczesnemu człowiekowi w łączności z moim biskupem i proboszczem.

Przeżywam wielkość swego powołania, lecz uświadamiam sobie także słabość i kruchość moją.

Dlatego proszę Cię, Boże, Stwórco i Królu Wszechświata, byś wspierał mnie w budowaniu Twojego Królestwa.

Spraw, bym czynnie uczestniczył w życiu Twojego Kościoła i Ojczyzny.

Dodawaj mi sił i mądrości, bym modlitwą i apostolską działalnością uświęcał moje życie osobiste i rodzinne, sferę pracy i wypoczynku sektor kultury i życia publicznego.

Ześlij, proszę, światło Ducha Świętego, bym Twoją pomocą wsparty, mógł właściwie formować siebie i innych zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.

Użycz mi tej łaski, abym uczestnicząc w Akcji Katolickiej był dyspozycyjnym, gotowym do wyrzeczeń, wiernym podjętym postanowieniom i wytrwałym w przeciwnościach.

Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Święty Wojciechu i Bł. Stanisławie Kostko Starowieyski – Patronowie Akcji Katolickiej w Polsce. Módlcie się za nami.

/za ak.archidiecezja.wroc.pl/

Kontakt

Spotkania odbywają się …………..

Opiekunem Akcji Katolickiej w naszej parafii jest …………….

Kliknij aby przejść do strony Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej
 • Uroczystość I Komunii Św. przełożona
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W związku z pytaniami o termin I Komunii Św. informujemy, że uroczystość zaplanowana na niedzielę, 10 maja, nie odbędzie się. W tym momencie nie jesteśmy w stanie podać nowego terminu, będzie to możliwe dopiero po ustaniu pandemii i powrocie dzieci do szkół. Na pewno I Komunia Św. nie odbędzie się … Czytaj dalej
 • Porządek Mszy Św. i transmisji w Poniedziałek Wielkanocny – 13.04 i w czasie oktawy
  Poniedziałek wielkanocny: 7:00, 8:30, 10:00 (transmisja), 11:30, 13:00, 18:00 (transmisja) Oktawa: wtorek, czwartek, piątek: 7:00, 7:30, 18:00 (transmisja), 18:30środa, sobota: 7:00, 7:30, 8:00, 18:00 (transmisja) nowenna do MBNP: środa 17:30. Obowiązuje maksymalna liczba uczestników 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Uczestnicy Mszy Św. są zobowiązani do zakrycia ust i nosa. Przy Komunii … Czytaj dalej
 • Transmisje Mszy Św. „na żywo” z naszego kościoła na kanale YouTube!!!
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W tym czasie przebywania w domach zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy przez Internet. Transmitujemy dla Was przez kanał YouTube następujące liturgie: Msze Św. w dni powszednie o godz. 18:00, w niedzielę o 10:00 i 18:00;nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 19:30;codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z Różańcem i Apelem Jasnogórskim … Czytaj dalej
 • Nabożeństwa w czasie koronawirusa
  Zgodnie z zaleceniem Komisji Stałej Episkopatu Polski nasz Ks. Abp Józef Kupny wydał rozporządzenia dotyczące Mszy Św., nabożeństw i pozostałych form duszpasterstwa. Prosimy o zapoznanie się z tymi rozporządzeniami w linkach poniżej: https://www.archidiecezja.wroc.pl/images/dyspensa_koronawirus1.jpg https://www.archidiecezja.wroc.pl/images/zarzadzenie_koronawirus1.jpg https://www.archidiecezja.wroc.pl/images/zarzadzenie_koronawirus2.jpg 1. W czasie określonym przez Ks. Arcybiskupa Msze Św. i nabożeństwa pasyjne będą odbywać się w normalnym porządku, czyli: niedziele: … Czytaj dalej

Wszystkie ogłoszenia znajdują się w archiwum artykułów: